8 Temmuz 2010 Perşembe

İTÜ Fashion Show 2010

İTÜ Fashion Show 2010, üniversitenin Taşkışla Yerleşkesinde Banu Noyan'ın Koreografisi ve Çiğdem Tunç'un sunumuyla renklenen çok özel bir organizasyonla gerçekleştirildi.

Defilede, model çizimlerinden kıyafet haline gelene kadar tüm aşamaları öğrencilere ait giysiler; Ece Gürsel Eva Maya, Tuğçe Yulaç, Seda Kırımlıoğlu, Sevcihan Tunca, Hakime Bıyık, Başak Emre, Alaz Kopruvali, Gülşah Yavuz, İkbal Tulgar, Şirin Yıldırım, Nil Sarı ve Dora Ercan'ın da aralarında bulunduğu bir model grubu tarafından sergilendi.

Defilenin açılış konuşmasını İTÜ Rektörü Prof.Dr. Muhammed Şahin ve İTÜ-FIT Moda Tasarımı Program Koordinatörü, Prof. Dr. Cevza CANDAN gerçekleştirdi. Türkiye'nin ilk Eurovision temsilcisi ünlü sanatçı Semiha Yankı'nın da genç tasarımcılara destek olmak amacıyla podyuma çıktığı defile de, Burçin Orhon tarafından yönetilen Dans in İstanbul Grubu da showlarıyla renk kattı.
İTÜ FASHION SHOW 2010 etkinliğinin ana sponsorluğunu ülkemizin önemli markalarından LC Waikiki üstlendi. Diğer sponsorlar arasında LOréal Paris, Metro City (Levent), ITKIB (İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği), Li Fung Group, Tekstil & Teknik sektör yayını yer aldı. Defilemizin diğer destekçileri ise Sanayimizin önde gelen firmalarından Hey Tekstil, Denim Village, Intermoda, ve Koton.Hiç yorum yok: